Avoimet työpaikat: Yksilövalmentaja nuorten työpajalle + Nuorisotilatoiminnan ohjaajia Renkoon ja Kirkonkulmalle
26.6.2015
26.6.2015
Hämeenlinnan Seudun 4H-yhdistyksen nuorten työpajatoiminta käsittää kaksi toimintapistettä, Tikki Kaurialassa (kantakaupungissa) ja Leka (Hauholla). Vuosittainen asiakasmäärä on noin 100 nuorta.
Haemme nyt työpajatoimintaamme yksilövalmentajaa. Yksilövalmentajan työ on nuorten kanssa toimimista; heidän tukemistaan elämänhallinnan taitojen kartuttamisessa ja tulevaisuuden suunnitelmien selvittämisessä, koulutus- ja työpaikkojen kartoittamista asiakkaille.
Lisäksi haemme iltaohjaajia Rengon ja Kirkonkulman nuokkareille. Työ on osa-aikaista, 1-2 iltaa/vk, ja sopii hyvin opiskelijalle tai lisätöiksi.